Norge er verdens fineste land når du liker å gå i fjellet - Sola Bobil Sola Bobil


Geir Inge Nes, Sandnes:

Norge er verdens fineste land når du liker å gå i fjellet

Geir Inge Nes og Anne Brit Grande kjøpte sin første bobil i 2023. Det var en Pössl Roadcruiser bybobil. De elsker å gå turer i fjellet, noe det har blitt enda bedre mulighter for etter at de fikk bobil.

– Vi bruker bobilen hele året liker veldig godt å kjøre på småveier. Vinterstid er det mest i lavlandet, men når veien begynner å bli bare, er fjellheimen målet for de fleste turene. Vi driver nesten bare med fricamping, men det kan også bety at vi kjører til et sted, parkerer bilen og legger ut på fottur med telt i flere dager. Bobilen er like mye transportmiddel som overnattingssted og hjem på hjul, sier Geir Inge.

Favorittstedene er oppover Vestlandet. De har også vært i Jotunheimen de to siste årene, en uke om gangen. 

– Når du liker å fricampe er Norge og den norske fjellheimen helt fantastisk. Du har enorm frihet. Om sommeren ser vi at også mange utenlandske bobilturister har sansen for norsk natur og fricamping, så det gjelder å holde de beste fricampingstedene litt hemmelige, sier han.

I fjor skulle de innom Sola Bobil for å bestille service og tømme doen. Da hadde Sola Bobil akkurat fått inn en spesiell Pössl Roadcruiser som var bygget for fricamping. 

– Det gikk fem minutter, så hadde vi byttet bobil. I den nye fikk vi også adaptiv cruisekontroll, noe som har gjort kjøreturene enda mer komfortable, sier han og legger til at de får veldig god oppfølging hos Sola Bobil.