
Her er oversikt over de viktigste feilkodene på Truma-anlegget. Disse feilkodene vises i betjeningspanelet og varseltrekanten i panelet blinker. Velg og trykk på den blinkende varseltrekanten for å få fram feilkoden. For å få bort en feilkode etter at feilen er rettet, trykker du reset-knappen til venstre for styrehjulet.
E = feil med enheten
E507, E516 og E517 viser at det er feil med gassforsyningen. Dette kan du vanligvis løse ved å sjekke gassforsyningen. Se film her som viser hvordan du sjekker gassforsyningen.
Det er lurt å alltid ha en ekstra gassflaske med i bilen, så slipper du problemer når du den ene går tom.
Øvrige feilkoder som begynner med E krever at du tar kontakt med verkstedet.
W = feil med innstillinger
W-kodene er advarsler du løser selv ved å sjekke og endre innstillingene i styringspanelet.
Slik styrer du varmeapparat og klimaanlegg i bobilen med Alde kontrollpanel.
Finn ut mer
Nærmer det seg sesongstart? Da kan det være lurt å gå i gang med klargjøringen. Vi viser deg hva du bør gjøre før første tur!
Finn ut mer
Her viser Kjartan hvordan du kobler til gassen riktig og sjekker at alt fungerer som det skal.
Finn ut mer