Vi har hjulpet en rekke utenlandske bobilturister i sommer. Noen var i særklasse.

Denne spesielle sveitsiske bobilen fra Steyr var på tur verden rundt da de kom innom for litt assistanse. De hadde også med seg egen sjokolade. Sveitsisk den også, selvfølgelig.

Litt akutthjelp til en kjempe av en bobil som absolutt har god nok bakkeklaring.

En uheldig fransk bobileier opplevde at hele lasterommet falt ned. På bildet viser åpningen mellom veggen tydelig. Vårt verksted fikk hjulpet dem så de kom seg videre. Bon voyage!
Motta vårt nyhetsbrev og få mengder av tips, bobilnyheter og inspirasjon til nye, herlige bobilopplevelser.
I den fantastiske tulipanparken Keukenhof er det vanligvis full blomstring i april (parken er åpen i åtte uker fra slutten av mars til langt ut i mai). Her kan du nyte fargerike synsinntrykk og forførende dufter i mange herlige timer.
Finn ut mer
Berit Sør-Reime og Terje Ragnar Salte bor på Nærbø og elsker bobillivet. De fikk sin første bobil i 2010, og i 2023 kjøpte de sin bobil nr. 4, alle fra Sola Bobil. Siste langturen med bobil nr. 3, en Burstner Nexxo 660, tok seks uker og gikk gjennom Danmark, Tyskland, Østerrike og Italia på langs.
Finn ut mer
Lørdag 10. mai 2025 kl. 12 kjører vi fra Sola Bobil på Forus. Møt opp i god tid! Vi kjører i kolonne på E39, tar av langs Tengs-elva og kjører til Lunhulen på Hellvik.
Finn ut mer